Nawigacja
Strona Główna
Ogłoszenia
Aktualności
Klub
Matsutatsu Oyama
Andrzej Drewniak
Historia
Przysięga DOJO
Wymagania
Zawodnicy
Galeria
Kontakt
Linki
Witamy

V PUCHAR POLSKI MŁODZIKOW I JUNIORÓW MŁODSZYCH KOSZALIN 2008
30-10-2008
V PUCHAR POLSKI MŁODZIKOW I JUNIORÓW MŁODSZYCH KOSZALIN 2008  
     Dnia 18 października 2008 r w Koszalinie odbył się V Puchar Polski Młodzikow i Juniorów Młodszych. Organizatorem imprezy był Koszalinski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Klujszo we współpracy z Cezarym Banasiakiem.
 
Dodane przez Admin dnia listopad 20 2008 11:02:160 Czytań - Drukuj

III ZGRUPOWANIE KADRY EUROPY KYOKUSHIN KARATE WARNA 2008
Dokument bez nazwy
28-10-2008
III ZGRUPOWANIE KADRY EUROPY KYOKUSHIN KARATE WARNA 2008  

   W dniach 8 do 12 października w Warnie (Bułgaria), odbyło się III Zgrupowanie Kadry Europy Kyokushin Karate. W zgrupowaniu uczestniczyło około 100 zawodników, szefów narodowych organizacji i trenerów kadry narodowej z następujących krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Szwajcaria, Tunezja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.
   Trzy treningi dziennie,  były prowadzone przez: shihan Loek Hollander'a, shihan Andrzeja Drewniaka, shihan Joe Claronino, shihan Tsutomu Wakiuchi, shihan Hristo Traikova. W trakcie obozu odbyło się zebranie szefów narodowych organizacji i trenerów kadry narodowej.
   Celem zgrupowania było podniesienie poziomu zawodników w Europie, ze szczególnym skupieniem na technikach bokserskich. Sensei Asen Asenov i sensei Nikolai Rachev - dwaj karateka z Bułgarii, specjalizujący się w boksie, zostali zaproszeni do poprowadzenia treningów specjalistycznych.

GALERIA

 
Poranny trening


Trening z
Shihan Hollandrem


Trening z
Shihan Drewniakiem

 
Trening z
Sensei Asenovem

 
Trening z
Shihan Wakiuchi


Trening z
Sensei Raczevem

 
Trening z
Shihan Claronino

 
Sparing


   Bułgarska telewizja M-Sat, przeprowadziła reportaż z tego zgrupowania, zawierający wywiady z organizatorami. W prasie ukazało się też kilka artykułów na temat obozu. Organizatorem była Bułgarska Organizacja Kyokushin Karate prowadzona przez shihan Hristo Traikova.
Dodane przez Admin dnia listopad 20 2008 10:59:400 Czytań - Drukuj

XXV PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KARATE ZIELONA GÓRA 2008
Dokument bez nazwy
26-10-2008
XXV PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KARATE ZIELONA GÓRA 2008  
26 października 2008 w Zielonej Górze, w Hali Widowiskowo-Sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50, odbył się XXV Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate.
   W turnieju uczestniczyło 138 zawodników z kraju i z zagranicy, w tym najlepsi polscy karatecy Krzysztof Habraszka - 5-krotny mistrz Europy, aktualna wicemistrzyni świata w kat. do 65 kg - Dobrosława Habraszka, mistrzyni świata w kat. pow. 65 kg -  Agnieszka Sypień.
   Wśród zaproszonych gości był sekretarz generalny Europejskiej Organizacji Kyokushin Karate shihan Andrzej Drewniak, trener Kadry Narodowej shihan Włodzimierz Rój oraz członkowie Prezydium Polskiego Związku Karate.
   W trakcie części finałowej odbył się Festiwal Pokazów Dalkowschodnich Sztuk Walki w wykonaniu zaproszonych gości z Polski i z zagranicy. Wystąpilł między innymi gość z Japonii sensei Tadashi Suzuki 3. dan.
   Na podkreślenie zasługuje fakt, że zawody te miały wyjątkowo uroczystą oprawę. Imponujący był wystrój sali, liczba banerów, nagrody dla zwycięzców, mata na podwyższeniu, dodatkowe oświetlenie, stoliki dla VIP-ów, kolorowy informator w formie magazynu karate, program artystyczny oraz pokazy w wykonaniu zaprzyjaźnionych klubów. W przeddzień odbyła się uroczysty bankiet z okazji XXX-lecia Zielonogórskiego Klub Sportowego Karate.
   Organizatorem imprezy był Zielonogórski Klub Sportowy Karate, kierowany przez sensei Andrzeja Makowskiego. Kierownikiem ośrodka w Zielonej Górze jest sensei Eliasz Madej, który pomagał w organizacji tych zawodów.

JUBILEUSZOWO I RODZINNIE

Dodane przez Admin dnia listopad 20 2008 10:58:120 Czytań - Drukuj

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM W NOWOJORSKIM DOJO - GALERIA ZDJĘĆ
16-10-2008
MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM W NOWOJORSKIM DOJO - GALERIA ZDJĘĆ;  

   Zapraszamy do obejrzenia GALERII

Dodane przez Admin dnia listopad 20 2008 10:22:000 Czytań - Drukuj

POKAZ KYOKUSHIN KARATE
Dokument bez nazwy

05-10-2008

POKAZ KYOKUSHIN KARATE
W niedzielę 05.10.2008 r. na zaproszenie organizatora festynu rodzinnego „Święto pieczonego ziemniaka” zawodnicy Gubińskiego Klubu Kyokushin Karate przygotowali pokaz, w którym zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy naszego klubu. W trakcie pokazu zgromadzeni widzowie mogli zobaczyć precyzję techniki, rozciągnięcie i sprawność ogólną zawodników, ido geiko, formy kata oraz kumie. Pokaz został przygotowany przez sensei Krzysztofa Dubiela 3 dan, a brali w nim udział Błażej Dziurdziewicz, Kacper Borowski, Kacper Marciszonek, Kacper Kokociński, Kamil Chojnacki, Oskar Harańczyk, Oskar Walczak, Bartosz Kacperski, Maciej Lisiak.GALERIA 

Dodane przez Admin dnia październik 18 2008 15:07:320 Czytań - Drukuj

XIX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KARATE KYOKUSHIN RADZYMIN 2008
Dokument bez nazwy
05-10-2008
XIX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KARATE KYOKUSHIN RADZYMIN 2008  
W dniach 4 i 5 października 2008 w Hali Sportowej ROKiS w Radzyminie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 162 zawodników z 55 ośrodków. Organizatorem imprezy był MKS Karate Kyokushin w Radzyminie kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza. Oficjalnego otwarcia MP oraz wręczenia nagód dokonał Burmistrz Miasta Zbigniew Piotrowski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.
 
Dodane przez Admin dnia październik 06 2008 14:09:080 Czytań - Drukuj

POLKA DRUGA NA MISTRZOSTWACH JAPONII W KATA !
Dokument bez nazwy
04-10-2008
POLKA DRUGA NA MISTRZOSTWACH JAPONII W KATA !  

Doskonałe wieści dotarły do nas dzisiaj z Kioto, gdzie w ten weekend odbywa się największa japońska impreza karate, pod nazwą "Festiwal Kyokushin". Bierze w niej udział rekordowa ilość 652 zawodników. W dawnej stolicy Japonii obecni są między innymi prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushinkaikan Kancho Shokei Matsui, jego główny doradca Shihan Yuzo Goda oraz pierwszy uczeń Sosai Masutatsu Oyamy - Sensei Kyosuke Machida.
  
W rozegranych w dniu dzisiejszym X Mistrzostwach Japonii w Kata reprezentantka Polski, mistrzyni Europy Izabela Sularz zajęła drugie miejsce i tym samym stała się pierwszą zagraniczną medalistką w historii tych zawodów.
   Sam udział w tych prestiżowych mistrzostwach to swego rodzaju wyróżnienie i dowód uznania ze strony organizatora - Światowej Organizacji Karate Kyokushinkaikan. Kwatera główna organizacji - Honbu, rzadko bowiem wyraża zgodę na uczestnictwo w nich zawodnikom z poza Japonii. W 10-letniej historii tych zamkniętych dla obcokrajowców zawodów dopuszczono do udziału w nich jedynie Polaków, uznanych na światowej scenie karate. Dotychczas naszym najlepszym osiągnięciem było piąte miejsce Andrzeja Zacharskiego. Sularz i Zacharski mieli okazję trenować razem podczas zgrupowań Kadry Narodowej w Zakopanem i wielokrotnie wymieniali uwagi na temat startu w Japonii.  Katowiczanin, którego kontuzja kolana wykluczyła ze startów na kilka lat, zachęcony sukcesem koleżanki z reprezentacji, zapowiada chęć ponownego udziału w tych mistrzostwach: "Mam wielką nadzieję, że przyjdzie kiedyś dzień, kiedy Polacy wyprzedzą Japończyków. Izabela na mistrzostwach Japonii, podobnie jak Emil Słaboń na kwietniowych mistrzostwach świata (6 miejsce) udowodnili, że depczemy im już po piętach, a więc to chyba tylko kwestia czasu".
   Zawodniczka z Lublina, dwa tygodnie przed startem w Kioto, zdobyła też srebrny medal podczas Mistrzostw Ameryk w Nowym Jorku. Dobra formę udało jej się przewieźć z USA do Japonii, gdzie zupełnie zaskoczyła japońskich sędziów i publiczność. "W finałowej rundzie miały tyle samo punktów co Miruyo Ito, która ostatecznie wygrała zawody. Zadecydowała o tym runda eliminacyjna, gdzie aktualna mistrzyni świata z Japonii była lepsza od Izabeli o pół punktu" - podsumował występ swojej wychowanki sensei Jacek Czerniec.
   "Byłoby rzeczą nadzwyczajną, gdyby któremuś z naszych reprezentantów udało się pokonać japońskich mistrzów świata i to jeszcze na ich własnym terenie. Wywalczenie srebrnego medalu na Mistrzostwach Japonii w tak trudnej do oceny konkurencji jaką jest Kata, uważam za ogromny sukces" - powiedział w rozmowie telefonicznej Shihan Andrzej Drewniak - szef Polskiej Organizacji Kyokushin Karate.
   XI Festiwal Kyokushin potrwa do niedzieli i rozegrane zostanie podczas niego kilkanaście konkurencji, a w tym Mistrzostwa Japonii Kobiet w Kumite.

Dodane przez Admin dnia październik 06 2008 14:04:270 Czytań - Drukuj

MISTRZ ŚWIATA W K-1GP !
01-10-2008
MISTRZ ŚWIATA W K-1GP !  
   Ewerton Teixeira już w pierwszym sezonie swoich startów w formule K-1 zdołał się zawalifikować do finałowej ósemki, która zmierzy się w K-1 World Grand Prix Final. Poprzednio dokonał tego jedynie Francisco Filho, który zadebiutował w 1997 roku i zajął wtedy trzecie miejsce.
   Tego się nikt nie spodziewał, kiedy niecałe pół roku temu mistrz świata Karate Kyokushin, rozpoczął trening w rękawicach bokserskich, mający na celu przygotowanie go do walki w tej formule. Jednak już dwa miesiące później Brazylijczyk rozwiał wszystkie wątpliwości, zdobywając w Fukuoka swój pierwszy profesjonalny tytuł - Mistrza Japonii K-1. Kolejne trzy miesiące poświęcił on na ciężki trening, pod okiem trenerów kick-boxingu z Nowej Zelandii: Faii'a Falamoe i Jayson'a Vemoa. W prowadzonej przez nich tokijskiej Ichigeki Academy, trenowali z nim także Francisco Filho, Glaube Feitosa, Alexandr Pichkunov i Ray Sefo.
  W rozegranym 27 września w Seulu turnieju pod nazwa "Ostateczna Eliminacja", Teixeira pokonał dwukrotnego wicemistrza świata Musashi i tym samym zakwalifikował się do finałowej ósemki K-1 World Grand Prix. Turniej, w którym zostanie wyłoniony tegoroczny mistrz świata odbędzie się 6 grudnia w Yokohama Arena, w Japonii.
   Pomimo silnego dopingu koreańskich fanów Kyokushin w Seulu, do finałowej ósemki nie udało się natomiast zakwalifkować Glaube Feitosa, który uległ Erolowi Zimmermanowi z Holandii.
   W najbardziej emocjonujacej walce wieczoru aktualny mistrz świata Semmy Schilt został pokonany przez Petera Aertza. Pozostali, którzy zakwalifikowali się do K-1 Grand Prix Final to Jerome Le Banner, Badr Hari, Remy Bonyaski, Ruslan Karaev i Gokhan Saki.
   W Seulu obecni byli Shihan Seiji Isobe i Shihan Francisco Filho - trenerzy brazylijczyków, którzy wspólnie z Kancho Shokei Matsui przeprowadzili seminarium, mające na celu promocję Karate Kyokushin w Korei.
Dodane przez Admin dnia październik 04 2008 14:40:530 Czytań - Drukuj

MISTRZOSTWA AMERYK W KARATE KYOKUSHIN NOWY JORK 2008
Dokument bez nazwy
17-09-2008
MISTRZOSTWA AMERYK KYOKUSHIN KARATE NOWY JORK 2008  

   W sobotę 20 września w hali Hunter College Sportplex w Nowym Jorku, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk w Karate Kyokushin Nowy Jork 2008.
   Gościem honorowym mistrzostw był Kancho Shokei Matsui, a oficjalnego otwarcia dokonał Shihan Seiji Isobe. W imprezie uczestniczyło 140 zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów.
   Polska reprezentowana była przez największą jak dotąd, 25-osobową drużynę, w której skład wchodzili mistrzowie Europy Krzysztof Habraszka (kumite mężczyzn open), Jacek Synoradzki (kumite mężczyzn kat. senior), Izabela Sularz (kata), Aleksandra Radziewicz (kata) oraz mistrzyni świata Ewa Pawlikowska (kumite kobiet do 55kg) i wicemistrzyni świata Dobrosława Sołtysik (kumite kobiet do 65kg). Kierownikiem i trenerem reprezentacji był Shihan Andrzej Drewniak.


GALERIA

ceremonia otwarcia


eliminacje
kumite kobiet


eliminacje
kumite mężczyzn

kata i
tameshiwari


ćwierćfinałyfinały


nagrody


(trening)

      Polacy wywalczyli łącznie sześć medali. Pierwsze miejsce w kategorii Kumite kobiet do 55kg zajęła Ewa Pawlikowska (Nowy Targ) . Srebrne medale wywalczyli: Jacek Synoradzki (Częstochowa) - Kumite seniorów, Dobrosława Sołtysik (Tarnowskie Góry) - Kumite kobiet do 65kg , Anna Kaczyńska (Białystok) - Kumite kobiet powyżej 65kg i Izabela Sularz (Lublin) - w konkurencji Kata. Z brązowym medalem tej samej konkurencji wróci do kraju Aleksandra Radziewicz (Opole).
   W prestiżowej kategorii Kumite mężczyzn open, nasz najbardziej utytułowany reprezentant, aktualny mistrz Europy, Krzysztof Habraszka (Tarnowskie Góry) zajął wysokie 5-te miejsce. Przegrał on w ćwierćfinale z tegorocznym triumfatorem mistrzostw - Zahari Damyanovem z Bułgarii.
   "Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych zawodników" - powiedział w rozmowie telefonicznej Shihan Andrzej Drewniak, wiceprezes i trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate.


Zapraszamy do obejrzenia filmu:


Dodane przez Admin dnia wrzesień 18 2008 20:07:080 Czytań - Drukuj

PLAN TRENINGOWY
Dokument bez nazwy

Lp.

Grupa

Godzina

Dzień

Nr grupy

1.

Przedszkole Karate
Przedszkole Karate

16:00 - 17:00
16:30 - 17:30

Środa
Czwartek

0
0

2.

Początkująca Dzieci
Początkująca Dzieci

17:00 - 18:00
17:30 - 18:30

Środa
Czwartek

1
1

3.

Młodzież
Młodzież

18:00 - 19:00
16:30 - 17:30

Środa
Piątek

2
2

4.

Kadra, Dorośli
Kadra, Dorośli
Kadra, Dorośli
Kadra, Dorośli

19:00 - 20:00
19:00 - 20:00
18:30 - 20:00
17:30 - 19:00

Poniedziałek
Środa
Czwartek
Piątek

3
3
3
3

 

Uwaga:
Numer grupy 0 – przedszkole karate
Numer grupy 1 – początkująca dzieci
Numer grupy 2 – młodzież
Numer grupy 3 – kadra, dorośli
Zajęcia odbywają się w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 ul. Racławicka 2 w Gubinie

Dodane przez Admin dnia wrzesień 15 2008 15:08:430 Czytań - Drukuj

WAKACYJNE PRACE W SEKRETARIACIE KYOKUSHIN

20-08-2008

WAKACYJNE PRACE W SEKRETARIACIE KYOKUSHIN 

   Podczas przerwy wakacyjnej, w Sekretariacie Kyokushin trwają prace archiwizacyjne i konserwacyjne. W ostatnich dniach: zaktualizowano wykaz stopni mistrzowskich dan i uzupełniono brakujące wyniki zawodów z lat 2006-2008. Zaplanowano również kalendarz imprez na przyszły rok, a w tym dwa turnieje międzynarodowe: Polska-Ukraina i Polska-Francja. 
   Z inicjatywy Shihan A. Drewniaka rozpoczęto prace związane z archiwizacją zdjęć i filmów, jakie zgromadziły się podczas blisko 35-letniej historii karate kyokushin w Polsce. Planowane jest utworzenie centralnej bilblioteki materiałów do promocji karate. Odpowiedzialni za archiwizację są Sensei: A. Zacharski i T. Dewalski. Materiałami dotyczącymi kata zajmuje się Sensei J. Czerniec.

Dodane przez Admin dnia wrzesień 10 2008 15:45:520 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Reklama


| Copyright by KyokushinGubin.pl © 2008 | 404801 Unikalnych wizyt