ŚWIETNY START POLAKÓW W MISTRZOSTWACH EUROPY KARATE KYOKUSHIN!!
Dodane przez Admin dnia Czerwiec 09 2008 00:00:00
25-05-2008
W rozegranych 24 maja w Vitorii (Hiszpania) XXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin reprezentanci Polski wywalczyli 9 medali! Te z najszlachetniejszego kruszcu stały się udziałem Agnieszki Sypień (Wrocław) w kategorii powyżej 65 kg, Piotra Moczydłowskiego (Szczytno) do 70 kg oraz Krzysztofa Habraszki (Tarnowskie Góry) powyżej 90 kg. Oprócz trzech złotych medali reprezentanci Polski wywalczyli jeden srebrny (Ewa Pawlikowska z Nowego Targu w kategorii do 55 kg) i 5 brązowych medali: Dobrosława Sołtysik (Tarnowskie Góry, kategoria do 65 kg), Magdalena Wójcik (Katowice, kategoria do 65 kg), Anna Kaczyńska (Białystok, kategoria powyżej 65 kg), Michał Krzak (Katowice, kategoria do 80 kg) i Marcin Sieradzki (Zielonka, kategoria do 90 kg).
Reprezentacja Polski kierowana przez Shihan Andrzeja Drewniaka i trenera kadry narodowej Shihan Włodzimierza Roja, zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce klasyfikacji drużynowej wyprzedzając Bułgarię i Hiszpanię. W turnieju, który obserwowało ponad 2 tysiące widzów wystąpiło 125 zawodników z 22 krajów.